Frusack nespojuje s Rentalitem jen pronajatá elektronika. Společnou máme i zodpovědnost vůči životnímu prostředí. Ač se to na první pohled nezdá, i naše notebooky, tablety a telefony mohou sloužit opakovaně. A kdy jindy se zaměřit na otázku udržitelnosti, než když je řeč o spolupráci s tvůrkyní sáčků, které přiměly tisíce lidí k ekologičtějšímu nakupování ovoce a zeleniny?!
Bez ropy a férově
Hanku Fořtovou asi nemusíme dlouze představovat, protože sáčky Frusack zažily za poslední roky doslova boom. Není divu – hromadit doma jednou použité mikrotenové pytlíky a pak je nosit do žlutého kontejneru nepřišlo zbytečné jenom jí, ale i tisícům lidí, kteří si její alternativu sáčků rychle oblíbili. Za rok 2020 se jich prodalo přibližně 200 000 kusů. Vyrábějí se z vláken na bázi kukuřičného škrobu (takže žádná ropa!) a při správném používání vám vydrží minimálně 2 roky. Ovoce a zeleninu v nich můžete nejen nosit, ale i skladovat. Dají se dokonce prát, a když doslouží, za 8-12 dní se dokážou rozložit v kompostu.
Udržitelnost není jen materiál
Frusack ale nejsou jen „ty správné sáčky na ovoce a zeleninu". Je to také jedna z věcí, které nás nutí zamyslet se nad udržitelností jako takovou. Nejde jenom o ekologický, opakovaně použitelný materiál, ale i o další kroky, které firmy dělají ve prospěch naší planety a lidí, kteří na ní žijí. Zákazníci začínají čím dál více přemýšlet nad tím, jak dalekou cestu za nimi zboží urazilo, v jakém prostředí pracují primární výrobci a jestli za svoji práci dostávají adekvátní odměnu. V případě Frusacku si můžete být jisti, že sáčky, které se šijí u nás na Pálavě, vznikají za férových podmínek a neputují k nám přes půl světa.
Když elektronika cirkuluje
S elektronikou je to sice složitější, ale i ona může sloužit opakovaně, dá se rozebrat v chráněné dílně, použít na náhradní díly i ekologicky zlikvidovat. A přesně o to se v Rentalitu snažíme. Nový přístroj pro firmu se po skončení pronájmu vyčistí, a pokud je funkční, může ještě řadu let sloužit méně náročným uživatelům – třeba školám, domovům pro seniory nebo běžným domácnostem. Takže i když si v rámci operativního leasingu pro svoje podnikání dopřejete každé 2-3 roky nový model, pro ten starý, který nám vrátíte, se rozhodně najde další využití. Jsme tedy ukázkovým příkladem tzv. cirkulární ekonomiky a máme radost, že podobně jako Hanka můžeme svým zákazníkům dopřát dobrý pocit ze zodpovědného přístupu k přírodě.
„Jablíčková“ spolupráce
Zakladatelka Frusacku je zvyklá používat elektroniku od Apple. Protože její pracovní notebook přestal po letech fungovat, přemýšlela o koupi nového. Jenže nejistá doba pandemie ji přiměla k větší opatrnosti ohledně financí. Nechtěla zbytečně utrácet za notebook větší obnos, který by mohla v rámci svého podnikání využít lépe. A tak se rozhodla pro náš operativní leasing. Ten jí umožnil vybrat si přístroj od dražší značky, na kterou je zvyklá, a zároveň zbytečně neinvestovat hotovost do něčeho, co postupem času ztrácí na hodnotě. Zaujala ji jak možnost získat poměrně nákladný notebook Apple za nízké měsíční splátky, tak i otázka udržitelnosti. Pracuje tedy s vědomím, že až tento model nebude stíhat jejímu nasazení, může ještě posloužit dál coby repasovaný nebo rozebraný na náhradní díly. Této „jablíčkové“ spolupráce si velmi vážíme a doufáme, že téma udržitelnosti v budoucnu nebude v podnikání jen přidanou hodnotou, ale novým standardem.
Srovnání
Udržitelnost a 7 dalších výhod
A co kromě zodpovědného přístupu k použité elektronice můžeme nabídnout vaší firmě? Třeba:
- pomoc našich odborníků při výběru zařízení,
- jednoduché objednání přes e-shop,
- doručení pronajaté elektroniky na adresu,
- výkup starých přístrojů,
- možnost používat vždy nejnovější typ HW a lepší zabezpečení,
- pojištění pronajatého zboží,
- zajištění servisu do 24 hodin.