Vlastnit či nevlastnit?

V naší moderní společnosti jsme zvyklí užívat si konzumního způsob života, nakupovat a vlastnit. Je to ale skutečně vždy potřeba?

Vlastnit či nevlastnit?

V naší moderní společnosti jsme zvyklí užívat si konzumního způsob života, nakupovat a vlastnit. Je to ale skutečně vždy potřeba? Mladší generace nás stále více přesvědčuje o tom, že jsou i jiné možnosti.

Potřeba vlastnit nabyla na důležitosti po útrapách spojených se dvěma světovými válkami ve dvacátém století. Druhá polovina dvacátého století se tak stala rájem pro kumulování majetku a vlastnění věcí obecně. I v našich končinách, které svazoval komunistický režim, bylo možné vlastnit více než kdy dříve a užívat si relativně klidného života. Najednou bylo normální, že téměř každá rodina měla televizi, auto, chatu. Lidé se soustředili na hromadění věcí a představa, že byste si něco třeba jen půjčovali zněla jako něco s minimální šancí na úspěch. Touha vlastnit a rozšiřovat vlastní majetek samozřejmě ještě stoupla po sametové revoluci a dravý kapitalismus 90. let byl jejím pomyslným vrcholem. 

Vše se ale začalo měnit s nástupem generace mileniálů a všech následujících generací. Mladí lidé najednou nechtějí vlastnit, nechtějí sbírat věci, ale zážitky. Současně s tím chtějí mít život co nejjednodušší, nechtějí se zatěžovat problémy, a tak se rádi také zbavují starostí, které se s vlastněním pojí. Vždyť je docela fajn si auto jen půjčit v rámci carsharingu nebo ho mít na operativní leasing, který vás zbaví povinnosti zařizovat pojištění, pravidelné servisy nebo výměnu pneumatik. Myšlenka dlouhodobého půjčení nebo pronájmu se ale netýká pouze automobilů a možnosti, co si touto formou můžete pořídit se rozšiřují. 

Téměř každý, ať už mileniál nebo zástupce jiné mladé generace, potřebuje ke svému každodennímu fungování kvalitní technické vybavení. Žijeme v digitální společnosti a kvalitní počítače a mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů. Vždyť jak lépe zachytit zážitky, než na skvělém fotoaparátu nejnovějšího iPhonu, ze kterého je rovnou můžete sdílet na sociálních sítích. Na novém počítači zase můžete rychleji pracovat, být v kontaktu, připravovat projekty do školy nebo sestřihávat videa dokumentující vaše cesty životem nebo myšlenky.

Výrobci mobilních telefonů a počítačů o našich touhách dobře vědí, a tak nám neustále nabízejí nové a nové modely, jejichž ceny se někdy šplhají do závratných výšek. Každý ale nemá hned po ruce dostatek financí, aby si nové věci koupil nebo prostě tolik peněz najednou nechce utratit. A právě takovou situaci pro vás vyřeší skvělá služba společnosti Rentalit, která nabízí dlouhodobý pronájem počítačů, mobilních telefonů, ale i dalšího vybavení. Pokud si ujíždíte na hraní her, pak zvolte službu Relodit a nadupaný herní počítač můžete mít doma během pár dní.  Obě služby pro vás znamenají jednoznačnou výhru. Budete si v pohodlí užívat nejnovější technologie a platit takové částky, které váš rozpočet rozhodně nepoloží. Navíc to máte absolutně bez starostí. Veškeré vybavení je pojištěné, v případě potřeby dostanete náhradní nebo je zajištěna výměna a po uplynutí doby pronájmu můžete automaticky přejít na novější model. Nezní to skvěle?