Rozhovor s naší výkonnou ředitelkou Petrou Jelínkovou

S naší výkonnou ředitelkou Petrou Jelínkovou o nás a našich plánech.

Rozhovor o Rentalitu

V Rentalitu nabízíme operativní leasing hardwaru malým a středním společnostem a osobám samostatně výdělečně činným. V prosinci jsme stali součástí společnosti J&T Leasing. I když současné době online prostředí svědčí, chystá Rentalit otevřít první kamennou prodejnu. „Řada lidí preferuje osobní vyřízení leasingu a možnost se na techniku podívat,“ vysvětluje CEO Rentalitu Petra Jelínková v rozhovoru. 

K čemu se firmám a podnikatelům hodí operativní leasing?

Operativní leasing hardwaru umožňuje firmám efektivně spravovat rozpočty pro oblast IT, šetřit cash a optimalizovat a zjednodušovat procesy řízení životního cyklu hardwaru. To platí i pro menší firmy, které tak mohou v souladu s moderními trendy tyto potřeby outsourcovat a nezatěžovat své rozpočty investicemi do hardwaru. 

Co Rentalit klientům nabízí?

Nová značka Rentalit vstoupila na český trh v březnu roku 2020 a klientům, mezi které patří malé a střední firmy a OSVČ, nabízí možnost pořídit si kvalitní koncové zařízení, jako jsou notebooky, PC, telefony a tablety. Budoucnost firem je zvláště v současně koronavirové době digitální, automatizovaná a on- line. Bez investic do IT není šance uspět. Tak proč si náklady chytře nerozkládat v čase a hardware nevyužívat jako službu. 

Společně s ní byla založena i další značka, Relodit, která se soustředí naoblastgamingu a hráčům pronajímá supervýkonné herní notebooky a desktopy. Pronájem herních počítačů nabízí už od 1199 korun měsíčně, celého herního setu za 1854 korun. 

Jak se firmě povedl rozjezd? 

Obě značky jsou od prosince 2020 součástí skupiny J&T Finance Group, která jim zajišťuje finanční zázemí a know-how. Vstup na trh se společnosti Rentalit podařil i přes situaci komplikovanou koronavirem a omezováním ekonomiky. Během loňského roku se povedlo firmu vymyslet, založit, otestovat v pilotním provozu a zahájit provoz ostrý. V létě Rentalit navázal úzkou spolupráci s významným prodejcem Apple, společností iStyle a financoval zařízení objednaná z portálu www.applebezhranic.cz. Dalším úspěchem bylo zahájení spolupráce značky Relodit s herní stájí Eclot. To, že má služba velký potenciál, potvrzují i čísla. Od vstupu na trh v březnu 2020 se podařilo získat více než 300 nových klientů a byly profinancovány čtyři stovky zařízení v hodnotě 10 milionů korun. 

Projevil se na vašem byznysu lockdown?

Naštěstí jsme vloni na jaře nemuseli moc měnit. Ověřili jsme si, že maximálně zautomatizované procesy v online prostředí jsou to pravé. Byli jsme tedy dobře připraveni na novou ekonomickou realitu. Krize zároveň ovlivnila i zákaznický mindset–najednou bylo nutné investovat do technologií, ale zároveň co nejvíce držet hotovost. V takový moment je operativní leasing ideální nástroj. Operativní leasing nemusí být totiž zdaleka jen na stroje, auta nebo tiskárny, ale i na pořízení notebooků, desktopů a chytrých telefonů. 

Jak dnes vlastně vypadá váš typický zákazník?

Cílíme především na OSVČ a malé či střední firmy. Jsou to různí kreativci, právníci či konzultanti na volné noze, kteří potřebují funkční set mo- bilu a notebooku a nechtějí do něj v této době investovat vysoké částky. Podobný scénář platí i pro spoustu menších firem: s nástupem rychlé digitalizace si potřebují okamžitě pořídit hardware, ale nechtějí se vydat z peněz, které lépe využijí na jiných místech. Zaměřujeme se také na počítačové hráče. Pro ně nabízíme herní notebooky, stolní počítače i sety. Nejde ale jen o studenty nebo lidi těsně po škole. Hodně zákazníků má kolem třicítky a chtějí si prostě zahrát oblíbené hry na odpovídajícím hardwaru. Je pro ně přijatelnější platit měsíčně něco mezi jedním a dvěma tisíci korun než při nákupu zaplatit desítky tisíc naráz.

Nemají zákazníci nějaké bariéry pro leasing například u mobilů?

Samozřejmě je to služba relativně nová, ale spousta lidí už techniku vlastnit nepotřebuje. Chce ji hlavně používat a nemít s ní starosti. A to my řešíme garancí servisu a prostřednictvím pojištění. 

Po jakých výrobcích byla loni největší poptávka?

Šlo jednoznačně o výrobky Apple. iPhony a Macbooky, ale lidé si často pořizují třeba i iPady. Naším prostřednictvím si můžou pronajmout prakticky jakýkoliv výrobek. Vycházíme jim vstříc a připravíme jim nabídku i na věci, které nejsou vystavené na webu. 

Jaké máte plány na rok 2021? 

Rozhodně velké. Chceme výrazně růst. Chystáme se na spolupráci s významným e-shopem a připravujeme portál Rentalit PRO, který umožní snadnou správu provizních partnerů. Chceme také otevřít vlastní obchodní prostory v Karlíně na Rustonce. Takže momentálně posilujeme tým. 

Co si slibujete od kamenné prodejny?

Kontakt se zákazníkem je důležitý. I když teď docela dobře fungujeme online, přece jen řada lidí preferuje osobní vyřízení leasingu a možnost se na techniku podívat. Věříme, že vlastní showroom vytvoří dobré zázemí pro nás i zákazníky.